11.6.10

fazlaca sikindirik kelimesi içerir.


son iki yıldır dünyanın en skindirik derslerinden kalma rekoruma bir yenisini daha eklemiş bulunuyorum.
artık okuldan da, meslekten de, hocasından öğrencisine kadar herşeyinden soğudum yemin ederim. hayır ne çok sevmiştim oysaki ama yok yani olacak gibi değil. bitsin de kurtuliim istiyorum sadece. artık ne doktora ne klinik hiçbişey yok gözümde. bitince napıcaksam bu kafayla.
hayır yani benim anlamadığım: şimdi benim bu şaşkın bakışlı kız gibi olmam gerekirken, benim kendimi niye palpe edilen inek gibi hissetiğim?
hoff...
*
bu arada insanların ay tatil ay bitti ay götüm ay başım ay son sınavım ay sınıfı geçtim temalı yazılarını, fotoğraflarını, konuşmalarını bilmemnelerini görmek istemediğimden sosyal ortamlarda, öğrencilerin fazlasıyla bulunduğu topluma açık alanlarda bulunmamaya gayret ediyorum.
 *
ayrıca ben dünyanın en skindirik iki ceptelefonuna sahip insanıyım. ki bunların ikisi de aynı anda bozulabilme yeteneğine sahip. bir haftadır telefonsuz dolanıyorum etrafta, ha bu bi kayıp mı yoo değil. kafam rahat. ama çevremdekiler için aynısını söyleyemicem. ulaşmak isteyipte bulamayanlar sayıp sövüyolardır 24saat. yaptırsana diyen zekaküpü arkadaşlarada birini yaptırdığımı 2gün üstüste tamirciye gidip 30lira bayıldığımı ve eve gelince telefonoğlu telefonun bu seferde şebekeyi bulamadığını söylemeyi bir borç bilirim.


bir de bu ara delicesine buralardan siktirolup gitme istediği var içimde. öyle tatil matil değil. bildiğin amerikaya, kanadaya, afrikaya ya da yeni zelandamsı bir yere taşınmak isteğiyle yanıp tutuşuyorum. şu okul bitsin hele de. ben araştırmalara başladım zaten.
*
o değilde 5 gündür götüm götüm yaşıyorum. pazartesi otobüs köşelerinde bayılıp ölmekten son anda kurtuldum. bir anda aşırı terlemeyle başlayan durum, halsizlik, nefes alamama ve son anda göz kararması, kulak uğuldamasıyla bayılmaya gidiyordu ki son anda kendimizi otobüsten atıp benim yere oturmamla yırttık. ogün sevdicek yanımda olmasaydı nolurdu bilmiyorum. ayrıca bu duruma daha önceden yabancı olmadığımdan bu sefer biraz araştırma yapma gereği duydum ve tüm sonuçlar beni vazovagal senkopa yönlendirdi. sınavlardan sonra bir kardiyoloğa görünmekte şart oldu.  
 *
 daha söyleyeceklerim de vardı da kafam dağıldı yine unuttum. aklıma gelirse yazarım.
 (sevdicek okumasın isterim bu yazıyı bu kadar ağzıbozuk bilmesin beni.)

Hiç yorum yok: